Podkłady higieniczne

Moczenie nocne u dzieci - Podkłady higieniczne

Moczenie nocne polega na bezwiednym oddawaniu moczu w nocy przez dziecko. Dotyczy dzieci, które ukończyły już 5 rok życia. Organizm takiego dziecka powinien kontrolować pracę pęcherza. Dolegliwość ta polega na samoistnym opróżnianiu pęcherza podczas snu. Moczenie nocne jest dość częstą dolegliwością, która dotyka w ciągu roku ponad 300 tys. dzieci w Polsce.

Moczenie nocne to nie tylko dyskomfort związany z higieną. Problem wywiera wpływ na psychikę dziecka i odbija się negatywnie na jego samoocenie. Dzieci wstydzą się swojego problemu, co utrudnia im nawet utrzymywanie prawidłowych relacji z rówieśnikami – np. omijają wycieczki klasowe czy wspólne aktywności. Rodzice nie powinni bagatelizować moczenia nocnego, które w przyszłości może prowadzić do chorób i dysfunkcji układu moczowego czy nerek, a nawet do zaburzeń psychicznych.

Kompetentnymi lekarzami będzie pediatra lub urolog dziecięcy. Lekarz dobierze dla dziecka odpowiednią formę leczenia. Ważne, żeby rodzice zdawali sobie sprawę z tego, iż moczenie nocne to nie tylko wstydliwy dla dziecka problem. Moczenie nocne należy leczyć, gdyż jego skutki mogą być poważne. Podkłady higieniczne Snibbs nie służą do leczenia moczenia nocnego, ale zapewniają najwyższy komfort przy występowaniu jego objawów. Podkłady higieniczne Snibbs zaleca się do łóżeczek niemowląt, dzieci z objawami moczenia nocnego oraz osób starszych cierpiących na nietrzymanie moczu. Podkłady higieniczne Snibbs wykończone są gumką narożnikową, co zapobiega jego zsuwaniu się z materaca i zapewnia 100% ochronę. Podkłady z membraną TPU są wodoodporne, ale zarazem oddychające. Wysoka jakość bawełny podkładów Snibbs to gwarancja najlepszej ochrony i higieny dla dziecka.